Със заповед на управителя на НЗОК, Георги Белчев поема временно управлението на най-голямата регионална здравноосигурителна каса в страната – тази в София. До този момент Белчев заемаше поста на заместник-директор на столичната каса. Георги Белчев ще изпълнява функциите на директор до провеждането на официален конкурс и официалното встъпване в длъжност на титуляр.
До спешното му назначение се стигна след верижна кадрово-управленска рокада по високите етажи на здравеопазването у нас. Повод за промяната стана внезапното освобождаване на досегашния директор на софийската каса Иванка Динева. Припомняме, че Динева беше пренасочена обратно в Изпълнителна агенция „Медицински надзор“ (ИАМН), където отново поема поста на изпълнителен директор на мястото на д-р Атанас Атанасов. Това се явява нейно завръщане в контролната агенция, която тя оглавяваше в периода между 2023 г. и февруари 2026 г. С преместването на Динева обаче столът на директора в ключовата за столицата РЗОК остана празен, което наложи бързата реакция от страна на НЗОК.
Припомняме също така, че повторното назначение на Иванка Динева начело на ИАМН веднага предизвика сериозно недоволство и вълна от остри пациентски реакции. В официални позиции Асоциацията на пациентите с бъбречни заболявания и приятели (АПБЗ) и Българското общество на пациентите с пулмонална хипертония (БОППХ) се обединиха около тезата, че рокадата е знак за липса на държавна политика по отношение на донорството. Организациите разкритикуваха досегашното ѝ управление (2023–2026 г.) заради липсата на нормативни реформи, „кухи клишета“ за международно партньорство и неефективни командировки, заявявайки директно, че с този избор Министерството на здравеопазването показва, че трансплантациите „очевидно не са национален приоритет.“