Министърът: Медицинските сестри – незаменими партньори на лекарите и първа опора за пациентите в най-изпитателните им моменти

Министърът на здравеопазването г-жа Катя Ивкова отправи поздрав по повод Международния ден на сестринството.

„На професионалния ви празник изразявам дълбоката си признателност към всички вас, които ежедневно посвещавате знания, сили и сърце на най-благородната кауза – грижите за здравето и живота“, заяви министърът.

В своето обръщение към медицинските сестри г-жа Ивкова напомня за жената, превърнала милосърдието, професионализма и всеотдайността в непреходен символ на сестринската професия – Флорънс Найтингейл.

„Днес вие сте достойни последователи на този пример – незаменими партньори на лекарите и първа опора за пациентите в най-изпитателните им моменти“, посочва още министър Ивкова и отправя благодарност за неуморния труд на всички медицински сестри.