Още трима от тежко пострадалите в пожара в Кочани – изписани от „Пирогов“

Oт университетската спешна болница „Пирогов“ са изписани още трима от най-тежко пострадалите при пожара в македонския град Кочани. С тях броят на успешно спасените сериозно пострадали, транспортирани в спешната болница, след тежкия инцидент, е седем. Към момента в болницата остава за лечение осмият най-тежко пострадал. Това е млад мъж на 21 години, информират от лечебното заведение.

Той е в стабилно състояние и остава за лечение в клиниката.

Тримата изписани младежи са на възраст между 16 и 19 години. Както и при останалите четири техни сънародници, изписани на 7 април, екипите се бориха денонощно за живота им. 

„Всички пострадали преминаха близо 30 големи по обем, сложни операции и по над 240 по-леки по обем операции„, обясни проф. Мая Аргирова – началник на Клиника по изгаряне и пластично-възстановителна хирургия в „Пирогов“. Тя и екипът й денонощно се бориха за младежите, посочват от болницата.

Припомняме, че на 16 март в университетската спешна болница „Пирогов“ бяха транспортирани осем пострадали при тежкия инцидент в гр. Кочани. В екипa, който е транспортирл пострадалите, е участвал и пироговският реаниматор д-р Кирил Пенчев