Саудитска Арабия въвежда задължителна ваксинация срещу коронавирус за определени места

Ваксинацията срещу коронавирус ще бъде задължителна в Саудитска Арабия за влизане от 1 август във всички обществени или частни места, както и за използване на обществения транспорт, предаде Франс прес, като се позова на саудитското правителство.

Новината, предназначена да засили ваксинацията в монархията, идва в момент, в който властите решиха присъствено да се върнат на работа само ваксинирани служители в държавния или частния сектор, предава БТА.

Ваксинацията срещу коронавируса ще се изисква за влизане във всяко едно правителствено или частно учреждение, както и за достъп до спектакли или спортни дейности. Ваксинацията ще бъде задължителна и за влизане на места, свързани с образование или за използване на обществен транспорт. Досега са поставени 12 милиона дози ваксини.

Саудитска Арабия регистрира над 435 000 случая на зараза и над 7000 починали от началото на коронавирусната пандемия.

В понеделник правителството разреши на имунизираните саудитски поданици да пътуват зад граница. Разрешението дойде повече от година след забраната за напускане на територията на монархията, наложена заради пандемията.