МБАЛ Добрич се нуждае от командировани лекари и медицински сестри. Причината е в огромния кадрови проблем на здравното заведение и невъзможността да се осигури достатъчен медицински персонал за работа в COVID-отделението на болницата, съобщи БНР. За нуждата от помощ от други болници в страната ще бъде уведомено и Министерството на здравеопазването, което е принципал на лечебното заведение в Добрич.
Прокуристът на многопрофилната болница в Добрич д-р Георги Желязков заяви, че с кадровия проблем здравното заведение не може да се справи без помощ отвън. „Много ни е трудно. Ще имаме нужда от помощ. Може би ще имаме нужда от командировки, защото не можем да се справим сами. Току-що излизам от срещата с медицинските сестри и лекарите и просто не знам как ще се справим. Вече работим не на предела, а извън предела“, заяви той. Д-р Желязков изрази опасението си, че тепърва броят на заразените и нуждаещи се от болнично лечение ще се увеличава. Той увери, че вече няма смесване на потоците във Второ вътрешно отделение, където се лекуват пациентите с коронавирус. Преустановен е и свободният достъп на посетители в здравното заведение.