Асоциацията на студентите по медицина в България – клон Софийски Университет (АСМБ-СУ) организира събитието „Болница за плюшени мечета“, което е част от световния проект Teddy bear Hospital, имащ за цел да помогне на децата да преодолеят страха си от посещение при лекар.
По време на „Болницата за плюшени мечета“ студенти по медицина и фармация влизат в ролята на специалисти (педиатър, хирург, офталмолог, УНГ, стоматолог, фармацевт и др.), които лекуват играчките на децата и им разказват за лечението и с това показват, че то въобще не е страшно.
Всяко дете, посетило събитието ще мине през всички импровизирани кабинети и ще събере от всички лекари печати, а накрая ще получи сертификат за геройство и че играчката му е напълно оздравяла.
Събитието ще се състои на 13 май от 12:30 до 14:30 в Bulgaria mall, където организаторите очакват голям брой деца.
Болница за плюшени мечета е международен проект, организиран ежегодно от студенти по медицина в страни като Великобритания, Германия, Австрия, Италия, Франция, Турция, Гърция и др.