БЛС: Изразяваме дълбока почит към здравните работници, участвали в спасяването на пострадали на АМ „Тракия“

Изразявам към Вас дълбоката си почит за Вашата адекватна и всеотдайна помощ при спасяване на пострадалите от верижната катастрофа на автомагистрала „Тракия“,  казва в писмо председателят на Българския лекарски съюз д-р Венцислав Грозев.

Обръщението му е адресирано до лекарите, професионалистите по здравни грижи и специално до служителите от ЦСМП София и болниците УМБАЛ „Св. Анна“, УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“, Военномедицинска академия, УМБАЛ „Царица Йоанна – ИСУЛ”, „Аджибадем Сити Клиник болница Токуда“ и  УМБАЛ „Софиямед“, в които бяха приети пострадали от инцидента.

В подобни критични дни най-ясно се вижда не само професионалната подготовка на медика, но и качествата на личността му, отбелязва д-р Грозев, като посочва, че специалистите са изявили голямата си хуманност и са показали на дело, че са верни на своята клетва.

„Като лекар, се възхищавам на Вашата професионална отдаденост, като гражданин Ви БЛАГОДАРЯ!“, пише председателят. От името на БЛС той изказа искрени съболезнования на близките на жертвите, загинали в тежката катастрофа.