Графа се включи в кампанията „Пребори гнева“ на БЛС против агресията над медици

Влади Ампов – Графа се включи в кампанията „Пребори гнева“ на Българския лекарски съюз срещу насилието над медици, информират от БНТ.

Във вторник в УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“ официално беше представен новият сингъл на изпълнителя – „Надежда“.

Песента е по текст на Владимир Ампов – Графа, който призна, че я насочва срещу насилието, което е в цялото ни общество“

„Имах идея да направя такава песен, в която да се говори за гнева и за омразата и затова как ние трябва да се справим с тези негативни емоции и за агресията като цяло и насилието, което в нашето общество е в много области, не само тук, при лекарското съсловие, говорим за агресията в семействата.“ 

Лекарите, които се занимават със спешна и неотложна помощ са най-често подложени на насилие. Поредният случай е само от преди седмици, когато беше пребита медицинска сестра в „Пирогов“.

„Слава Богу, чисто физически тя се подобри, премина спешно операцията и вече за психическото състояние ще трябва да питате нея, но съм сигурен, че не идва на работа по същия начин по който е идвала преди този инцидент.“, обясни проф.  Николай Габровски – началник на клиниката по Неврохирургия в лечебното заведение. 

„Надеждата е, че с повече доброта, с повече човечност, с повече толерантност един към друг бихме могли да постигнем много повече и то не само на нивото на насилието срещу лекари и сестри и всички участници в здравеопазването, а на цялото общество, отколкото с лоша дума и с юмручни удари.“, каза от своя страна д-р Венцислав Грозев, председател на БЛС.

Кампанията на Българския лекарски съюз стартира преди няколко месеца след поредния тежък инцидент в АГ болница „Шейново“.