Състоя се връчването на наградите „Посланик на здравето“, организирано от МЗ.
Конкурсът се провежда за поредна година като в него взимат участие ученици от 2 до 12 клас от цялата страна. Тази година взеха участие над 5500 ученика, разделени в три категории – от 1 до 4 клас, от 5 до 8 клас и от 9 до 12 клас. На събитието бяха представени 110 проекта.
На конкурса присъстваха експерти от Министерство на здравеопазването, от МОН, от Министерство на младежта и спорта и представители от ЕК в България.
Целта е да бъде насърчено младите хора да се хранят здравословно и да спортуват повече, за да бъдат намалени рисковите фактори.
Призът при най-малките грабнаха ученици от 1 клас. Техният проект разкрива как би могло се живее здравословно в Русе.
Техни подгласници станаха учениците от Бургас с „Азбука на здравето“.
При големите първи бяха учениците от Сандански, чиято презентация представяше тезата, че здравословният начин на хранене е кодирано в мисленето ни.