МЗ раздаде наградите в конкурса „Посланик на здравето”

Състоя се връчването на наградите  „Посланик на здравето“, организирано от МЗ. 

Конкурсът се провежда за поредна година като в него взимат участие ученици от 2 до 12 клас от цялата страна. Тази година взеха участие над 5500 ученика, разделени в три категории – от 1 до 4 клас, от 5 до 8 клас и от 9 до 12 клас.  На събитието бяха представени 110 проекта.

На конкурса присъстваха експерти от Министерство на здравеопазването, от МОН, от Министерство на младежта и спорта и представители от ЕК в България.

Целта е да бъде насърчено младите хора да се хранят здравословно и да спортуват повече, за да бъдат намалени рисковите фактори. 

Призът при най-малките грабнаха ученици от 1 клас. Техният проект разкрива как би могло се живее здравословно в Русе.

Техни подгласници станаха учениците от Бургас с  „Азбука на здравето“. 

При големите първи бяха учениците от Сандански, чиято презентация представяше тезата, че здравословният начин на хранене е кодирано в мисленето ни.