Поредната бъбречна трансплантация е извършена в Александровска болница.
Този път трансплантацията е от жив донор: баща е дарил бъбрек на 33-годишния си син, който от 2006 година е на хемодиализно лечение. Преди интервенцията, бъбрекът на реципиента изобщо не отделял урина.
Това е четвъртата трансплантация в УМБАЛ „Александровска“ в рамките на една седмица, като две от тях са извършени от жив донор, а две от трупен донор.
От началото на годината в лечебното заведение са трансплантирани общо 22 пациенти – 8 от жив и 14 от трупен донор.
По информация на проф. Емил Паскалев, шеф на Центъра за наблюдение и лечение на бъбречно трансплантирани пациенти, са подготвени още три живи двойки. Така до края на месеца още трима души ще получат нов бъбрек в Александровска болница.