Намерено е решение как пациентките с рак на гърдата да получат нова терапия, съобщи управителят на Здравната каса д-р Румяна Тодорова.
Медикаментите за октомври и ноември ще бъдат дарени от фирмата – производител на лекарството, след като Националният консултант уточни бройката на болните, заяви пред БНР Тодорова.
„За месец октомври и ноември, след писмено обосновано искане от страна на лекуващите лекари онколози за всеки конкретен техен пациент.“ В момента нашите сътрудници звънят на членовете на Надзорния съвет с предложение още днес той да се събере и да вземе решение ще приеме ли предложението на фирмата или не.
Правя всичко възможно, което е в моите правомощия, каза д-р Тодорова.